norwegia

NORWEGIA

Góry wyrastające z morza, malownicze fiordy, ogrom możliwości skiturowych i żeglowanie od portu do portu. Alpy Sunnmøre są jednym z najpiękniejszych rejonów skiturowych w Europie. Malowniczy Geirangerfiord (wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO) i Hjørundfjord przyciągają tu narciarzy z całego świata, szukających niezapomnianych wrażeń.

Pływanie jachtem pomiędzy kolejnymi odnogami fiordów, skąd atakować można spektakularne szczyty, wznoszące się na wysokość ok. 1600 metrów, prosto z szafirowych wód. Narciarska wyprawa do Norwegii to coś, czego nie można z niczym porównać!

Snow Plus Adventure: Norwegia to

  • 6 dni wycieczek skiturowych na najciekawsze szczyty Alp Sunnmøre*
  • Opieka przewodnika IVBV
  • Tydzień życia pod żaglami 😊 Na jachcie śpimy, jemy, a popołudniami przepływamy do kolejnych wiosek i portów

* Program narciarski jest uzależniony od warunków pogodowych i śniegowych. Możliwe są ewentualne modyfikacje.

Wycieczki skiturowe

Żeglujemy

Góry wyrastające z morza

Polowanie na zorzę polarną

Fiordy i skaliste górskie szczyty – Ålesund jest jednym z najpiękniej położonych miast, jakie można sobie wyobrazić. To tu rozpoczyna się wyprawa w wyrastające z morza Alpy Sunnmøre.

Malownicze Ålesund zostało odbudowane niemal od zera po tym, jak w 1904 r. miasto spaliło się w ogromnym pożarze. Secesyjna architektura, zadbane uliczki i cumujące przy brzegach łodzie, spokojny niewielki port Brosundet – tak wita Norwegia.

Ale czas na norweskie „spécialité de la maison” – bajkowe fiordy otoczone wyrastającymi z wody stromymi ścianami. Wijący się w kształcie litery „S” Geirangerfjord, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, to jedna z najbardziej charakterystycznych wizytówek Norwegii. Hjørundfjord to z kolei jeden z najdłuższych fiordów w Norwegii (ok. 35 km). Dużo bardziej dziki, z dala od masowej turystyki. Skaliste zbocza, szerokie łąki, w zimie pokryte śniegiem, gdzieniegdzie pojedyncze gospodarstwa domowe. W zimie i wczesną wiosną to istny raj dla skiturowców.

Dla tych, którzy wolą przygotowane trasy i wyciągi, około godzinę drogi od Ålesund znajduje się też ośrodek narciarski Stranda. Oferuje 15km tras zjazdowych z pięknym widokiem na fiord. Daje też ciekawe możliwości jazdy poza trasą. Okolice Stranda Ski Resort i Alpy Sunnmøre uznawane są za jedno z najlepszych miejsc w Skandynawii do uprawiania narciarstwa off‐piste.

Podczas wyprawy do Norwegii, będziemy przemieszczać się do kolejnych odnóg fiordów, skąd można wyruszyć na wyrastające niemal wprost z wody szczyty: Skarasalen, Kolanstinden, Saksa, Bjorkehornet, Slogen czy Storhornet, sięgające ok. 1600 m.n.p.m. Nisko? Pamiętajcie, że ruszamy z poziomu 0 😊 Norweskie przewyższenia są więc całkiem spore!

Wszystkie wycieczki odbywają się pod profesjonalną opieką przewodnika IVBV. Planujemy sześć dni działania w górach. Program narciarski jest jednak uzależniony od warunków pogodowych i śniegowych. Możliwe są ewentualne modyfikacje.

Uczestnicy muszą posiadać sprzęt skiturowy (narty skiturowe lub splitboard, foki, kije teleskopowe) oraz ABC lawinowe (detektor, sonda, łopata).

Przez tydzień naszą pływającą bazą będzie komfortowy 20-metrowy jacht wyprawowy. To z jego pokładu codziennie będziemy wyruszać w góry. Popołudniami i wieczorami, po powrocie z gór będziemy przepływać do kolejnych portów.

Na łódce wspólnie gotujemy i jemy posiłki. Wody fiordów w okolicach Alesund są łaskawe dla tych, którzy nie najlepiej czują się na morzu. Zamknięte wody fiordów są gładkie i spokojne – nie powinno więc być kłopotów z chorobą morską.

Zbudowany w 2007 r. jacht jest przystosowany do żeglugi w najbardziej wymagające rejony świata. Jest wyposażony w 2 systemy ogrzewania, 2 lodówki, zamrażarkę, autopilot i łączność satelitarną. Duża moc silnika (280KM) pozwala żeglować z prędkością 9 węzłów.

Trasa rejsu: Alesund – Alpy Sunnmøre – Hjørundfjord – Alesund

  • norwegia
DATA: 6-13.04.2018
CENA: 4400 PLN + 2125 PLN

Cena zawiera:
– tygodniowy czarter łódki
– wyżywienie
– ubezpieczenie
– opieka przewodnika IVBV

SZCZEGÓŁOWA OFERTA

Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z naszą szczegółową ofertą wyjazdu.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA