Black VOLGA GEORGIAN trip

Gruzja jest piękna, Gruzja jest magiczna, Gruzja jest niepowtarzalna. Nie bez powodu mówi się, że kto raz Gruzję odwiedził, będzie tam wracał… Black VOLGA GEORGIAN trip to okazja, by poznać tę Gruzję prawdziwą, niezdeptaną, tę, której nie znajdziesz w innych ofertach, przewodnikach, wyszukiwarkach i zdjęciach na Instagramie.

Podczas trwającej 4 lub 6 dni podróży po Gruzji, pokażemy Ci ją od podszewki, zabierzemy w miejsca, o których istnieniu wie nawet niewielu Gruzinów. W miejsca pełne zatykających dech w piersiach krajobrazów, w miejsca pełne sympatii, gościnności i uśmiechu, w miejsca powalające smakiem kosztowanych potraw, zniewalające zapachem degustowanego wina, w miejsca, w których czas zatrzymał się dawno temu, a życie w zgodzie z przyrodą i drugim człowiekiem ma największą wartość.

Black VOLGA GEORGIAN trip to projekt turystyki ODPOWIEDZIALNEJ SPOŁECZNIE. W małych, kameralnych grupach odwiedzimy najcudowniejsze zakątki  Kaukazu, Megrelii, Raczy, Swanetii czy Imeretii. Poznamy Ludzi, ich życie, niewiarygodne historie.

Smakując tej znanej szeroko na świecie gruzińskiej gościnności, w poszanowaniu lokalnej tradycji i obyczajów,  trafiając w miejsca jeszcze turystycznie niewypromowane, wspieramy lokalną społeczność, zostawiając w jej rękach lwią część budżetu imprezy. Śpimy i jemy w gruzińskich domach w myśl idei STAY WITH LOCALS.

Nieprzypadkowo na środek lokomocji wybraliśmy dający dużo emocji samochód z bogatą historią. Gruzińskie bezdroża przemierzać będziemy na wygodnych, odrestaurowanych kanapach CZARNEJ WOŁGI. Tutaj należy się kilka słów komentarza od Konstantine – naszego przewodnika i właściciela auta, którym się poruszamy.

„Już od czasów mojej młodości marzyłem o tym, by kupić i odrestaurować samochód Wołga. Nie chciałem jednak standardowego modelu. Wreszcie po prawie trzech latach poszukiwań znalazłem przypadkiem upragniony samochód w wiosce Abasza w Gruzji. Wołga, którą kupiłem to model GAZ-24 M1 z 1980 roku, z silnikiem 2,45 L, pochodzącym z czajki, z oryginalnymi częściami. To przechodni model wołgi Gaz 24 na Gaz 2410. Ten typ samochodu nazywano również „KGB-Wołga” lub „Daganiałka”, wyprodukowano go w zaledwie kilku tysiącach sztuk! Poprzedni właściciel mojego auta to syn byłego pracownika KGB w regionie Abchazja. Dostał on Wołgę w prezencie od ojca na cotygodniowe wypady do Abchazji w celach rozrywkowych.

Wyjątkowy design, wywołujący gęsią skórkę pomruk silnika, przestrzenne wnętrze samochodu i komfort jazdy, to właśnie to co mnie w niej urzekło. Do tego samochód był w idealnym stanie i na liczniku miał zaledwie 25000 przejechanych km.

Nie ma miejsca w naszym kraju gdzie nie dotarliśmy tym czarnym cackiem. Wołgą byliśmy m. in. nad Morzem Czarnym, na przełęczy Zekari, byliśmy w Raczy, przejechaliśmy nią całą pętle swanecką, byliśmy również we wschodniej części Gruzji. Zdobywanie takich terenów tym specyficznym w prowadzeniu samochodem nie byłoby możliwe bez doświadczonego i zgranego teamu jaki tworzymy razem z moim niezastąpionym kierowcą Irakli. Podróże i odkrywanie nowych terenów z nimi to przyjemność i zawsze wielka przygoda. Przed wyjazdami nasi goście kłócą się najczęściej o to, kto ma tym razem jechać w… bagażniku 😊  Nasza wołga nigdy nie jedzie pusta. Do Rodzin, które odwiedzamy, zawsze jedziemy z załadowanym po brzegi samochodem”.

Black VOLGA GEORGIAN trip tworzą niesamowici Gruzini, o Gruzji opowiadający rzeczy, których w encyklopediach wyczytać się nie da. Ludzie zarażający swymi obyczajami, pogodą ducha i kultywowaniem tradycji.

Konstantine Nachqebia: Nie zna Gruzji, kto nie poznał Kote! Zaangażowany w liczne projekty rozwoju turystyki w Gruzji oraz promocji Gruzji na arenie międzynarodowej. Biegle władający gruzińskim, polskim, niemieckim i rosyjskim organizator, przewodnik i najlepszy opowiadacz o Gruzji i Gruzinach. Pomysłodawca i współtwórca projektu black VOLGA GEORGIAN trip. To Kote stoi za słynnym HOSTEL KUTAISI (by Kote) i TOURS (by Kote). Powoduje, że przemierzane Wołgą kilometry topnieją w oczach, a Gruzja odkrywa przed podróżnymi swe najskrytsze tajemnice.

Irakli Chelidze: zwany przez przyjaciół Kakuną, to znakomity kierowca w trzecim pokoleniu i najlepszy w całej galaktyce mechanik samochodowy. Nikt nie zna się tak dobrze jak on na prowadzeniu i naprawie naszych czarnych Wołg. Niektórzy nazywają Irakli gruzińskim Szumacherem. Gdy nie jest w trasie, zajmuje się… pszczelarstwem.

Od momentu odbioru z lotniska w Kutaisi do momentu powrotu na lotnisko, gruzińskie drogi i bezdroża przemierzamy Czarnymi Wołgami. W zależności od wielkości grupy jedziemy 1 lub 2 autami. W pierwszej Wołdze zawsze jedzie Przewodnik – Konstantine i Kierowca – Irakli, a w drugiej Kierowca – Lasha.

1 WOŁGA

Jeśli chodzi o Uczestników w pierwszym aucie mamy 2 (bardzo wygodne) lub 3 miejsca na tylnej kanapie, co obniża koszty, ale powoduje, że na tylnej kanapie trzeba jechać we trójkę. Wersja z jedną Wołgą polecana dla pary, dwójki lub trójki znajomych, albo Rodziny 2+1

2 WOŁGI

Tutaj dla Uczestników mamy do dyspozycji 2 (bardzo wygodnie) lub 3 miejsca w pierwszej Wołdze i 3 (bardzo wygodnie) lub 4 miejsca w drugiej Wołdze. Tak więc maksymalnie dwiema Wołgami w podróż może wyruszyć 7 Uczestników oraz 3 osoby obsługujące (Przewodnik i 2 Kierowców).

Black VOLGA GEORGIAN trip to wyjazd idealny zarówno dla małych kameralnych grup przyjaciół, par, jak i rodzin z dziećmi. Finalny program dopasowujemy zawsze do charakteru grupy.

Wołgami jeździmy przez cały rok, ale naszym zdaniem najlepiej skorzystasz z walorów wyjazdu w miesiącach ciepłych tj. od kwietnia do października. Termin wyjazdu staramy się dostosować do Twoich oczekiwań. Sprawdź, kiedy możesz wziąć urlop, jakie są ceny lotów i odezwij się do nas. Twoje oczekiwania zestawimy z kalendarzem naszego Zespołu (Kote, Irakli i Lasha) i postaramy się wyruszyć na trip w dogodnym dla Ciebie terminie. Zrobimy wszystko, żeby odpowiadający Tobie termin znaleźć i sprawić byś przeżył z nami „przygodę życia”!

DATA: IV – X.2020
Termin ustalamy indywidualnie z Uczestnikami
CENA: od 595 EUR/os

Cena zawiera:
– podróż na pokładzie Czarnej Wołgi
– zakwaterowanie i wyżywienie
– opieka przewodnika
– realizacja atrakcyjnego programu

SZCZEGÓŁOWA OFERTA

Zapoznaj się z naszą szczegółową ofertą!

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA