MONTEROSA FAMILY CAMP

Jak co roku zapraszamy do Doliny Aosty! Ci, którzy jeżdżą z nami od lat wiedzą, że nie ma lepszego miejsca na wiosenne narty!

Położona we włoskich Alpach, słynie ze szwajcarskich standardów. Ośrodek Monterosa Ski przywita Was nowoczesną infrastrukturą, pustymi trasami i fantastycznymi możliwościami off-piste! My dokładamy do tego perfekcyjną organizację i niebanalny program wyjazdu.

Znowu z myślą o najmłodszych, dokładamy szkolenie i program dla dzieci. Dzięki temu wiosennym słońcem na stokach Monterosy będzie mogła cieszyć się cała rodzina!

Monterosa Family Camp 2024 to:

 • Wiosenny odpoczynek na stoku w pięknym masywie Monte Rosy
 • Profesjonalne szkolenia narciarskie i snowboardowe
 • Szkolenie narciarskie dla dzieci
 • Niepowtarzalny program après-ski
 • Program popołudniowych atrakcji dla najmłodszych
 • Dużo dobrej zabawy w kameralnej atmosferze
 • Szkolenie skiturowe, wspaniałe możliwości zjazdów freeride’owych i heliski

Dolina Aosty znajduje się nieco dalej niż popularne Dolomity, ale warto poświęcić chwilę więcej na dojazd, bo tutejsza, prawdziwie górska atmosfera jest warta każdego przejechanego kilometra!

Dojechać można samochodem, przez Włochy (Wenecja – Mediolan) lub przez Niemcy i Szwajcarię. Położenie Monterosy zapewnia też szereg dogodnych i niedrogich połączeń lotniczych. Najbliżej znajdują się lotniska: Mediolan – 168 km – 2h, Bergamo – 216 km – 2h40, Turyn – 106 km – 1h30. Można skorzystać również z naszego transportu autokarem.

Monterosa Ski to trzy doliny, 172 km tras narciarskich, obsługiwanych przez 28 nowoczesnych wyciągów. Monte Rosa to największy alpejski masyw, marzenie każdego alpinisty. Dla nas Monterosa to również najlepszy ośrodek narciarski, mekka freeride’u i heliskiingu. Trasy pozostają niewiarygodnie puste, co pozwala w pełni czerpać przyjemność z jazdy. A gdy potrzebna jest przerwa, można przebierać w licznych urokliwych barach i restauracjach na stoku.

Monterosa Ski w liczbach:

 • Wysokość – 1212 do 3275 m n.p.m.
 • Liczba wyciągów – 28
 • Liczba tras zjazdowych – 66
 • Łączna długość tras – 172 km
 • Trasy łatwe – 45 km
 • Trasy średnie – 117 km
 • Trasy trudne – 10 km
 • Możliwości freeride’owe – nieskończone

Wszystkie dzieci na wyjeździe otrzymują szkolenie w cenie. Dzieci dzielimy ze względu na wiek oraz stopień zaawansowania. Staramy się dokonać najlepszego wyboru, tak, aby każda grupa poruszała się w odpowiednim dla siebie tempie.

Szkolenie rozpoczyna się o godzinie 10:00 od wspólnej rozgrzewki i trwa z przerwą na lunch do godziny 15:30. Dotyczy to prawie wszystkich grup szkoleniowych. Zachowujemy maksimum bezpieczeństwa, w związku z tym staramy się nie przekraczać 7 uczestników na instruktora. W przypadku młodszych grup to często 1 instruktor dla 3-4 dzieci.

Starannie dobieramy instruktorów. Nigdy nie są to przypadkowe osoby. Stawiamy na młodą, ale doświadczoną kadrę, która wnosi w narciarstwo znacznie więcej niż tylko wiedzę. Nasi instruktorzy spełniają również rolę animatorów i opiekunów podczas wieczorów. Wielu z nich to zapaleni podróżnicy, organizatorzy rajdów, integracji. Narciarstwo dla większości z nich to pasja, a nie tylko wykonywany zawód.

Na wyjeździe prowadzone jest szkolenie narciarskie i snowboardowe na wszystkich poziomach.

Początkujący: Jeżeli jesteś drugi lub trzeci raz na stoku albo już zapomniałeś jak to się robi – zapraszamy Cię do grupy dla początkujących. Tutaj postępy widać z dnia na dzień, a pod koniec wyjazdu śmiało można powalczyć w zawodach. To szkolenie dla osób, którzy już wiedzą, jak poruszać się na nartach, ale nie czują się jeszcze na stoku pewnie. Resztę pozostawcie swojemu instruktorowi.

Średniozaawansowani: Czujesz się pewnie na stoku? Nie boisz się prędkości? Lubisz przykładać się do ćwiczeń? Podczas szkolenia poprawisz sylwetkę, technikę jazdy, nauczysz się radzić sobie w każdych warunkach, spróbujesz jazdy sportowej oraz elementów freeski. A wszystko bezpiecznie i pod fachowym okiem.

Zaawansowani: Jeżeli na nartach czujesz się swobodnie w każdych warunkach, ale wciąż chcesz poprawiać efektywność jazdy, piąć się do góry i pracować nad wynikami sportowymi, to grupa dla Ciebie. Tutaj nie ma czasu na robienie zdjęć, odpoczynki i kawę w każdym barze.

Szkolenie skiturowe: Chcesz spróbować czegoś nowego w narciarstwie? Pod profesjonalnym i czujnym okiem będziecie mogli zobaczyć, jaka magia kryje się w wycieczkach skiturowych, nauczyć się podstawowej techniki i zaznajomić ze sprzętem. Nabyte umiejętności można później wykorzystać podczas dłuższych wycieczek z lokalnymi przewodnikami.

Dla osób, które nie boją się wyzwań przygotowaliśmy ofertę MONTEROSA SPRING UP, czyli skitourowe wyjście do kultowych schronisk Gnifetti i Margherita oraz zjazd stamtąd na nartach/snowboardzie.

Gnifetti Hut: To program, dla tych, którzy potrafią już poruszać się na fokach i mają ochotę na pierwsze prawdziwe wyzwanie. Wycieczka skitourowa połączona z noclegiem w schronisku położonym na wysokości 3647m. Warunki tutaj są surowe, ale jedzenie będzie bardzo miłym zaskoczeniem. Wisienką na torcie jest widok zachodzącego słońca z tarasu schroniska.

Margherita Hut: Rozszerzeniem programu Gnifetti Hut może być wejście do najwyżej położonego schroniska w Europie (4554m n.p.m.). Gwarantujemy niezapomniane wspomnienia na lata. Uwaga – wymagana bardzo dobra kondycja!

Zapraszamy! W bazie też jest fajnie, ale jeśli Monterosa Spring Camp to za mało, wyrusz z nami wyżej!

DATA: 16-23.03.2024
CENA: od 550 EUR

Cena zawiera:
– zakwaterowanie
– karnet narciarski
– szkolenie dla dzieci i atrakcyjny program
– ubezpieczenie

SZCZEGÓŁOWA OFERTA

Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z naszą szczegółową ofertą wyjazdu.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA