norwegia

Skitury w Norwegii

Góry wyrastające z morza, urzekające fiordy, moc możliwości skiturowych i żeglowanie od portu do portu – tak w skrócie można opisać naszą ofertę wyjazdów narciarskich do Norwegii. To jeden z najciekawszych i najpiękniejszych rejonów skiturowych w Europie. Pasma górskie położone w Północnej Norwegii, około 300 km od koła podbiegunowego, przyciągają narciarzy z całego świata.

Pływamy jachtem pomiędzy kolejnymi rozgałęzieniami fiordów, z których można atakować spektakularne szczyty wznoszące się na wysokość nawet 1800 m n.p.m., prosto z krystalicznie czystych wód. Narciarska wyprawa do Norwegii, to coś niesamowitego, co warto przeżyć przynajmniej raz w życiu!

Narciarska wyprawa do Norwegii to:

  • 6 dni wycieczek skiturowych* pod opieką przewodnika IVBV
  • Tydzień życia pod żaglami. Na jachcie śpimy, jemy, a popołudniami przepływamy do kolejnych wiosek i portów.

* Program narciarski jest uzależniony od warunków pogodowych i śniegowych. Możliwe są ewentualne modyfikacje.

Wycieczki skiturowe

Żeglujemy

Góry wyrastające z morza

Polowanie na zorzę polarną

Nazywane czasem „bramą Arktyki” Tromso jest największym miastem w Północnej Norwegii, z każdej strony otoczone wodami i malowniczymi górami. To tu rozpoczyna się nasza wyprawa.

Co roku mnóstwo turystów przyjeżdża tu polować na zorzę polarną. Dzięki ciepłemu prądowi zatokowemu, w Tromso panuje dość łagodny klimat jak na swoje położenie daleko na północy. To miejsce, w którym przeplata się kultura, przyroda i niesamowite widoki.

Ale czas na norweskie „spécialité de la maison” – bajkowe fiordy otoczone wyrastającymi z wody stromymi ścianami i arktyczne piękno tutejszych gór. W zimie i wczesną wiosną to istny raj dla skiturowców. W Alpach Lyngen oraz na pobliskich wyspach Senja i Kvaloya można znaleźć krajobrazy nie do podrobienia. Dzikie, zaśnieżone szczyty ciągną się niemal bez końca. Przestrzeń, pustka i surowe arktyczne wody w dole robią niesamowite wrażenie!

Podczas wyprawy do Norwegii, będziemy przemieszczać się do kolejnych odnóg fiordów, skąd można wyruszyć na wyrastające niemal wprost z wody szczyty, sięgające nawet ok. 1600 m.n.p.m. Nisko? Pamiętajcie, że ruszamy z poziomu 0 😊 Norweskie przewyższenia są więc całkiem spore!

Wszystkie wycieczki odbywają się pod profesjonalną opieką przewodnika IVBV. Planujemy sześć dni działania w górach. Program narciarski jest jednak uzależniony od warunków pogodowych i śniegowych. Możliwe są ewentualne modyfikacje.

Uczestnicy muszą posiadać sprzęt skiturowy (narty skiturowe lub splitboard, foki, kije teleskopowe) oraz ABC lawinowe (detektor, sonda, łopata).

Przez tydzień naszą pływającą bazą będzie komfortowy jacht wyprawowy. To z jego pokładu codziennie będziemy wyruszać w góry. Popołudniami i wieczorami, po powrocie z gór będziemy przepływać do kolejnych portów.

Na łódce wspólnie gotujemy i jemy posiłki.

Jednym z elementów wyjazdu będzie też wspólne żeglowanie (jeśli tylko warunki pogodowe na to pozwolą). Pomiędzy zjazdami z norweskich szczytów możecie liczyć też na parę halsów pod pełnymi żaglami!

Trasa rejsu: Tromso – Wyspa Senja/ Alpy Lyngen – Tromso

  • norwegia
DATA: Termin do potwierdzenia
CENA: 3950 PLN + 1390 PLN

Cena zawiera:
– tygodniowy czarter łódki
– wyżywienie
– opieka przewodnika IVBV

SZCZEGÓŁOWA OFERTA

Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z naszą szczegółową ofertą wyjazdu.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA